top of page

Nie tylko spokój i ukojenie, ale coś jeszcze na jesień życia

 

To swoiste motto, hasło naszego wyjątkowego domu. 

Domu późnej, ale radosnej starości. Domu wyjątkowego, gdyż naszym celem jest nie tylko zapewnienie na najwyższym poziomie fachowej, troskliwej, serdecznej opieki, rodzinnej atmosfery w godziwych warunkach, ale także oddziaływanie na tzw. pogodę ducha naszych pensjonariuszy. Niezwykle ważnym i cennym jest dla nas codzienny i wielokrotny uśmiech zadowolenia każdego z naszych podopiecznych. Dlatego wśród personelu są nie tylko życzliwe i oddane osoby sprawujące podstawowe powinności (lekarz, pielęgniarki, opiekunki, rehabilitant), ale również przedstawiciele innych profesji, w tym edukacyjno–artystycznych. To właśnie ich zadaniem jest oddziaływanie na sferę emocjonalną, aby nasi rezydenci czuli chęć do życia, wierzyli do końca w jego sens.

Aby było ono radosne, a nie przygnębiające. Osiągamy to w prosty sposób. Dla tych wszystkich, których stan psychofizyczny na to pozwala, organizujemy szereg zajęć o charakterze kulturalno-oświatowym oraz atrakcyjne imprezy towarzyskie i okolicznościowe.

Między innymi wspólnie recytujemy, tańczymy, urządzamy konkursy, uroczyście obchodzimy urodziny, imieniny z szampanem i tortem, śpiewamy przy ognisku w ogrodzie lub na polanie w lesie (przy własnym akompaniamencie!), jeździmy na wycieczki, koncerty, do teatru i do kina. A wszystko po to, by ciągle czerpać z uroków życia, wyzwolić czasem niespełnione, niewykorzystane uzdolnienia, predyspozycje artystyczne, literackie, malarskie i inne. Aby przypomnieć naszym rezydentom lata młodości, przenieść ich jak w transie w tamten wspaniały okres, do którego przecież każdy tak chętnie wraca. Areną naszego działania jest przestrzenny dom z przytulnymi, wygodnymi pokojami, duży ogród, pobliski las. Do dyspozycji jest miejsce kultu religijnego z regularnie czynioną posługa duszpasterską. Serdecznie zapraszamy U nas smutna jesień przemieni się w radosną wiosnę życia!

Zapraszam serdecznie Tadeusz Ryszard Stworzyjan - właściciel

bottom of page